Životní prostředí

VODA JE ŽIVOT. VODA JE VZÁCNÁ A JEJÍ SPOTŘEBA MUSÍ BÝT UDRŽITELNÁ.

 

Zdroje naší planety jsou jedinečné a každý z nás by se měl starat o jejich odpovědné využívání a spotřebu. Podle Global Footprint Network jsme v roce 2017 využili více než 1,71 zdrojů Země, co se týče lidské poptávky po přírodních prvcích jako je jídlo, dřevo, vláknina, CO2 a absorpce vody. Je proto důležité „pít zodpovědně“, neboť voda je vzácnou komoditou, se kterou musí být zacházeno odpovědně.

Výdejní stojany na vodu, které nabízíme, jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin. Spolupracujeme pouze s osvědčenými dodavateli, kteří jsou lídry ve svém oboru.

Kvalita pro nás však také znamená udržitelnost, například ve výdejních stojanech Blupura používáme zcela ekologický chladící plyn R290.

 

Zodpovědná spotřeba vody také znamená být si vědomi toho, že k výrobě 1,5litrové PET lahve na vodu potřebujete zhruba polovinu jejího obsahu – tedy asi 750 ml vody! Jenomže tím to nekončí. Obaly, tašky, lahve, brčka atd. jsou na okamžik užitečnými předměty, ale za chvíli se promění v odpad, který se jen tak nerozloží. Když si uvědomíte, že běžný plastový sáček má „životnost“ asi 15 minut, ale jeho rozložení trvá 450 let, co teprve PET lahev na vaši vodu.

Podle vědců hrozí, že pokud rychle nezměníme způsob, jakým vyrábíme a používáme plasty, bude v roce 2050 v našich oceánech více plastů než ryb.

 

Pojďte prostřednictvím našich výdejních stojanů na vodu udělat ty správné kroky k lepšímu životnímu prostředí:

Zaručená úspora energie

Výdejní stojany na vodu výrazně snižují spotřebovávanou energii ať už tím, že šetříte energii nutnou pro výrobu PET lahví, nebo také tím, že jsou vybaveny energeticky úspornými zařízeními ke snížení spotřeby energie.

Zelená technologie

Naše výdejníky vody jsou konstruovány s použitím co největšího množství recyklovatelného materiálu. Ale především výdejní stojany Blupura byly prvními na světě, ve kterých se používá zcela přírodní chladicí plyn R290. Naše výdejní stojany vody mají nulový dopad na globální oteplování, a přitom dosahují úspory energie kolem 15 %.

Méně PET lahví

Tím, že si pro svoji kancelář vyberete výdejník vody, přispějete k eliminaci ekonomického dopadu (výroba, přeprava a likvidace), který má balená voda na životní prostředí.